Jesteś tutaj

Strona Główna
Kalwaria Wejherowska

Kalwaria Wejherowska znajduje się w Wejherowie (woj. pomorskie) i jest najbardziej wysuniętym na północ Sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce.

Kalwaria Wejherowska jest czwartą z kolei kalwarią powstałą w czasach Rzeczypospolitej szlacheckiej - po Zebrzydowskiej, Pakoskiej i Żmudzińskiej. Inicjatorem jej utworzenia i głównym fundatorem był wojewoda malborski Jakub Wejher. Opiekunowie Kalwarii, Ojcowie Franciszkanie, udostępniają ją do zwiedzania od poniedziałku do soboty o godzinie 11.00. Zbiórka grup na placu klasztornym. W niedziele Ojcowie Franciszkanie nie oprowadzają. Grupy zorganizowane oprowadzają zakonnicy bądź przewodnicy PTTK.

Cały szlak kalwaryjski liczy 4,6 km długości i przejście jego w całości zajmuje ok. 2,5 godz. Proponujemy najbardziej popularną wśród turystów trasę Drogi Krzyżowej obejmującą 14 kaplic. Zwiedzanie zaczyna się przy kościele klasztornym, dalej trasa prowadzi ulicą Klasztorną i Parkową obok Pałacu Przebendowskich (siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej), do którego warto wstąpić, następnie idziemy ulicą Wybickiego lub parkiem miejskim obok amfiteatru, przechodzimy przez ulicę Marynarki Wojennej i dochodzimy do pierwszej kaplicy Drogi Krzyżowej do Pałacu Piłata, dalej do Podjęcia z Krzyża, Pierwszego Upadku, Spotkania z Matką, Cyrenejczyka, św. Weroniki.

Na ostatnim odcinku szlak kalwaryjski wspina się na górę Golgoty, mijając kaplice: Bramy Łez, Płaczących Niewiast, Trzeciego Upadku Chrystusa, Obnażenia Chrystusa, Przybicia do Krzyża, Kościoła Trzech Krzyży, Zdjęcia z Krzyża i Grobu Pańskiego. Klikając na ikonę powyżej, przeniesiecie się Państwo na szlak wirtualnej prezentacji Kalwarii Wejherowskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru

 

Restauracja

W restauracji „U Wejhera” mieszczącej się w centrum miasta. Nasi Goście mogą zamówić wyśmienite dania kuchni polskiej.

Pub Tawerna

Na parterze obiektu znajduje się Pub Tawerna, który serwuje daniach kuchni włoskiej, w szczególności w pizzy oraz zapiekankach ziemniaczanych.

Dyskoteka Pacyfik

Dyskoteka "Pacyfik" to świetna muzyka, dobra zabawa oraz super towarzystwo. Spotykają się tu osoby z Wejherowa ale i nie tylko.

Sala Atlantic

Sala weselna Atlantic, to obiekt bankietowy przeznaczony na uroczystości weselne, przyjęcia komunie, spotkania biznesowe i rodzinne.
projekt i wykonanie multimedia360.pl